Nettkurs: hvordan bli en god digital lærer?
Få tips til hvordan den digitale hverdagen som lærer kan bli mer optimal!

På dette kurset lærer du om hvordan du planlegger og gjennomfører opplæring på digitale plattformer. Fordeler og ulemper med undervisning på nett. Hva kan du gjøre for å engasjere deltakere? Hvordan legge opp undervisningen for å skape god læring. Dette er kurset for deg som skal drive med opplæring på digitale plattformer.
Kursdetaljer
Varighet: | 1 dag Kl. 9.00—12.00 |
---|---|
Live nettundervisning / onlinekurs: | Dette kurset følger du fra hjemmekontor eller arbeidsplass, fra din egen PC.
Instruktørledet kurs som gjennomføres på en fast dato, via internett, i sanntid. Vi anbefaler deg å ha en stor skjerm (eller to skjermer), slik at du har plass til å følge kurset, samtidig som du kan bruke programvaren. Hvordan foregår onlinekurs?. |
Inkludert: | Kursbevis og diplom. |
Pris: | kr 4 990,00 |
Betaling / faktura: | Velg mellom faktura på e-post, EHF eller papirfaktura. Valget gjør du i handlevognen. |
Dato: | Finner du ingen kursdato som passer? Kontakt oss på kurs@qross.no eller 22 07 00 90. |
Last ned: |
Kursinnhold
Valg av plattform og løsning
- Presentasjon eller samarbeid.
- Mange eller få.
- Muligheter for individuell interaksjon.
Forberedelser og planlegging
- Kontrollere teknikk og utstyr.
- Backup og rutiner.
- Planlegging og oppdeling av materiale.
- Forberede spørsmål/tilbakemeldinger.
Gjennomføring
- Presentere innhold.
- Skape dialog og engasjere.
- Svare på spørsmål/individuell oppfølging og kommunikasjon underveis.
Live nettundervisning / onlinekurs
Dette kurset kan du følge hjemmefra eller fra din arbeidsplass, på din egen PC. Kursene ledes av instruktør og foregår live / i sanntid på en fast dato, via internett. Hvordan foregår onlinekurs?
Vi tilbyr også over 140 ulike kurs i våre kurslokaler i Oslo. Se kursene her.
Bestill kurset — legg i handlevognen
Nettkurs: hvordan bli en god digital lærer?
Obligatoriske felter er merket med
Hvem passer kurset for?
Alle som skal undervise på digitale plattformer og som ønsker tips til hvordan de kan bli bedre.
Kurset følger du fra din egen PC fra hjemmekontor eller arbeidsplass (eller der du måtte ønske). Vi anbefaler deg å ha en stor skjerm (eller to skjermer), slik at du har plass til å følge kurset, samtidig som du kan bruke programvaren.
PS. Vi lagrer ingen av e-postadressene eller andre opplysninger forbundet med vår tips-funksjon.
Du vil derfor aldri motta annen e-post fra oss enn den du har bedt om selv eller som skyldes at andre tipser deg om våre kurs.