Fint kurs, takk :-) Jannike Emilsen, Sporveien Det er veldig gøy å gå på kurs hos Qross :-) Astrid Bakke Kvistad Meget fornøyd med faglig og pedagogisk innhold. Tusen takk for meg. Deltaker november 2022 Fantastisk kurs! Utrolig kompetent, flink, tålmodig og god lærer! Også veldig hyggelig atmosfære, lokaler, og god lunsj. Strålende oppfølging fra første telefon, til gjennomført kurs. Anbefales på det varmeste! Mona Eckhoff Sørmo Veldig bra kurs med variasjon av undervisning og praktiske oppgaver. Mia Langås Flåta, Chateau Neuf AS Veldig fornøyd! Utrolig flink kursholder! Janina Bøhmer Godt strukturert og lagt opp. Instruktøren skaper et trygt miljø hvor ingen spørsmål er dumme. Stian Engen, Universitetet i Oslo Bra kurs som ga meg innblikk i en del ting jeg bruker i hverdagen, både i jobb og privat. Ting jeg funderte på fikk jeg svar på, så nå er det bare å trene framover. Ann-Hilde Frøne Stenberg, Indre Østfold Renovasjon Jeg likte kurset veldig godt. Det var godt satt opp for nybegynnere, samtidig som vi raskt lærte praktiske ting. Dette vil jeg få bruk for, og få til. Tusen takk for et veldig bra kurs. Siv Randi Palm Dyktig, erfarne lærere. 100 % fornøyd. Stefan Gomerbeg, Skatteetaten Er veldig fornøyd med kurset. Veldig mye nytt. Lærerikt og interessant. Hege Marie Pedersen Veldig profesjonelt og nyttig kurs. Anbefales. Anna Hansson, ABB Jeg liker at vi får mulighet og tid til å prøve selv mens vi fremdeles er i klasserommet, slik at man kan spørre spørsmål underveis. Tine Joli Svært innholdsrikt og lærerikt kurs. God flyt og interaktivt med rom for alle typer spørsmål. Kursholder er svært kunnskapsrik og har en god formidlingsevne. Veldig positivt at kursholder også har kunnskap på tvers av Adobe-programmene så man kan stille spørsmål og få hjelp der etter. Absolutt et kurs jeg kommer til å anbefale videre. Veronica Sagbakken Spennende & lærerikt kurs med masse ny kunnskap. Veldig god utnyttelse av tiden - følte jeg lærte det jeg trengte for å kunne utforske Photoshop på egenhånd. Takk for et supert kurs! Marte Saugestad Helt konge!! Therese Eftevaag, Norway Health Tech Topp kurs! Johnna Magnus, Ringerike Folkehøgskole Førsteklasses nivå på både instruktør, kursstruktur og all teknisk standard. Uvurderlig introduksjon til de viktigste verktøyene. Tore Aune, Norges Luftsportsforbund / Flynytt Et meget relevant kurs for nye og de som har forsøkt seg litt i programmet på forhånd. God progresjon i oppbygging av undervisningen, med vekslende bruk av felles undervisning og egen jobbing. Ble aldri kjedelig og god stemning. Kunne vært noe bedre orientert om hva man selv burde notere seg i forhold til kursheftet. Kurset anbefales til alle som har skaffet seg Adobe Cloud - et godt startpunkt også for andre programmer i Adobe-pakken. Trond Filberg kommunikasjonsleder Misjonskirken Norge Veldig fornøyd :) Mona Lise Dahle, Norsk Byggtjeneste AS
For deg som vil lære både Photoshop og InDesign i løpet av 5 dager.
Ukeskurs i Adobe Photoshop og InDesign er et 5-dagers kurs som gir en grundig innføring i de grunnleggende funksjonene i Photoshop, samt setter deg i stand til å lage eget materiale fra bunnen av med InDesign. Du lærer å følge og kvalitetssikre prosessen helt fram til utskrift, PDF-dokument, digital distribusjon eller klargjøring for trykkeri.
Velg mellom faktura på e-post eller EHF. Valget gjør du i kassen. Bestiller du kurs for flere samtidig, legger du alle deltakerne i handlekurven før du sjekker ut. Da trenger du kun å registrere fakturadetaljer en gang.
Du må ha PC eller Mac med Adobe InDesign og Photoshop installert. Har du ikke lisens ennå kan du benytte prøveversjonen av programmene som kan lastes ned fra Adobe sin nettside.
Vil du delta i klasserom?
Skulle du ikke ha anledning til å ta med eget utstyr, ta kontakt med oss.
Vil du delta online?
Kurset følger du fra din egen PC eller Mac, fra hjemmekontor eller arbeidsplass (eller der du måtte ønske). Vi anbefaler deg å ha en stor skjerm (eller to skjermer), slik at du har plass til å følge kurset, samtidig som du kan delta aktivt.
Bli kjent med arbeidsområde, menyer, paneler og verktøy
Opprette og tilrettelegge nye dokumenter
Maldokumenter og mastersider
Jobbe med tekst- og grafikkrammer, behandle store tekstmengder effektivt
Jobbe med bilder, organisering og enkel redigering av bilder i Photoshop/Bridge.
Importere og behandle tekst
Typografi
Tekststiler: Hvorfor og hvordan
Tegneverktøy, arbeide med farger og effekter
Kvalitetskontroll og eksport til PDF
Tilpasse arbeidsområdet
Nye funksjoner basert på kunstig intelligens.
Adobe Photoshop Grunnkurs - Modul 1
Bli kjent med arbeidsområde, menyer og paneler
Grunnleggende bruk av de viktigste verktøyene
Organisere bilder og grafikk med Adobe Bridge
De ulike markeringsverktøyene
Jobbe med lag
Jobbe med digitale fotografier
Jobbe med fotomontasjer og retusjering
Tilpasse arbeidsområdet
Nye funksjoner basert på kunstig intelligens.
Korte videoer
Hvorfor velge denne kurspakken?
Vi gjennomgår hele den kreative prosessen og viser deg hvordan du kan utnytte Adobe InDesign til effektiv produksjon ved å lage gode maler, arbeidsprosesser og stiler for tekst, typografi og bilder.
Kursoppgavene er basert på konkrete, realistiske oppgaver, og omfatter blant annet produksjon av brosjyrer, plakater, posting til sosiale medier, annonser og lignende.
Du vil lære å behandle og forbedre digitale fotografier og forberede dem for bruk på trykk og på web ved hjelp av Adobe Photoshop.
Lær om de ulike bildefilformatene og forstå begreper som "oppløsning" og "megapixel".
Du får trening i grunnleggende montasjeteknikker og verktøy for retusjering av fotografier.
Deltar du online/digitalt har du samme tilgang på instruktør, du deltar i de samme diskusjonene, kan stille spørsmål osv. som om du deltar i klasserom.
Hvem passer kurset for?
Kurset retter seg mot personer som ønsker en grundig innføring i Adobe Photoshop og InDesign. Du vil lære å behandle og forbedre bilder, montasjeteknikker, verktøy for retusjering av fotografier m.m. i tillegg til å lage egne trykksaker fra bunnen av.
Forkunnskaper
Kurset krever ingen forkunnskaper utover alminnelig kjennskap til arbeid med Macintosh eller Windows (mus, menyer og vinduer).
Grafisk forkurs er et spesialkurs for dem som ønsker å gå et grunnkurs i InDesign, Photoshop eller Illustrator, men som er usikker på om de har tilstrekkelige forhåndskunnskaper. Kurset kan også bidra til å kurere folk som lider av et snev av dataskrekk!
PS. Vi lagrer ingen av e-postadressene eller andre opplysninger forbundet med vår tips-funksjon.
Du vil derfor aldri motta annen e-post fra oss enn den du har bedt om selv eller som skyldes at andre tipser deg om våre kurs.
Veldig spennende kurs med mye informasjon. Veldig flink instruktør. Kjempefornøyd med Qross! Helle er veldig hjelpelig....