Utrolig god lærer! Anne-Stine Bae Veldig fornøyd :-) Nina Malmberg, BDO Veldig bra gjennomført! Fint med 3 dager slik at man slipper å stresse seg igjennom kurset, men har god tid. Også bra med en liten gruppe, slik at alle får den hjelpen man trenger. Anne Mette Stikbakke Limoseth, Prøysenhuset, Ringsaker kommune Svært fornøyd med kursinnholdet og kursinstruktør. Lærerikt og nyttig for min arbeidshverdag. Pernille Susaas Holt, Oslo Universitetssykehus Strålende kurs som ga en topp innføring og et godt utgangspunkt for å jobbe videre med InDesign :-) Anna Hjortaas, Adtraction Scandinavia AB Kursleder var humoristisk, trygg og superkompetent. Ingen spørsmål var for dumme og alt ble nøye besvart. Nå kan arbeidet begynne med god gli! Ingelin Bergvall, LO Region Agder Excellent! Margrethe Lømo, Rammestiftelsen for kunst, kultur og natur Svært innholdsrikt og lærerikt kurs. God flyt og interaktivt med rom for alle typer spørsmål. Kursholder er svært kunnskapsrik og har en god formidlingsevne. Veldig positivt at kursholder også har kunnskap på tvers av Adobe-programmene så man kan stille spørsmål og få hjelp der etter. Absolutt et kurs jeg kommer til å anbefale videre. Veronica Sagbakken Et spennende og lærerikt kurs med en fremragende kursholder. Topp lærer. Ann Lena Romberg Genialt. Masse god informasjon, fine løsninger, og godt grunnlag. Veldig kunnskapsrik instruktør, som ga oss mange gode tips!
Lene Haugerud, Nasjonalforeningen for folkehelsen
Velg mellom faktura på e-post eller EHF. Valget gjør du i kassen. Bestiller du kurs for flere samtidig, legger du alle deltakerne i handlekurven før du sjekker ut. Da trenger du kun å registrere fakturadetaljer en gang.
Du må ha PC eller Mac med Adobe InDesign installert./
Vil du delta i klasserom?
Skulle du ikke ha anledning til å ta med eget utstyr, ta kontakt med oss.
Vil du delta online?
Kurset følger du fra din egen PC eller Mac, fra hjemmekontor eller arbeidsplass (eller der du måtte ønske). Vi anbefaler deg å ha en stor skjerm (eller to skjermer), slik at du har plass til å følge kurset, samtidig som du kan delta aktivt.
Bli kjent med arbeidsområde, menyer, paneler og verktøy
Opprette og tilrettelegge nye dokumenter
Maldokumenter og mastersider
Jobbe med tekst- og grafikkrammer, behandle store tekstmengder effektivt
Jobbe med bilder, organisering og enkel redigering av bilder i Photoshop/Bridge.
Importere og behandle tekst
Typografi
Tekststiler: Hvorfor og hvordan
Tegneverktøy, arbeide med farger og effekter
Kvalitetskontroll og eksport til PDF
Tilpasse arbeidsområdet
Nye funksjoner basert på kunstig intelligens.
Adobe InDesign kurs - Design, kreativitet og layout
Design innhold og virkemiddel.
Idesprudling og kreativitet.
Layout, grid og struktur.
Komposisjon og balanse.
Oversikt over virkemiddel, bilder, ikoner, farge, lys og effekter.
Lage gode presentasjoner og maler.
Testing og feilkontroll.
Eksport og kvalitetssikring.
Nye funksjoner basert på kunstig intelligens.
Adobe InDesign kurs - for lange dokumenter og rapporter
Oppsett av tekst, objekt og tabellstiler.
Maler i Word.
Maler i InDesign.
Håndtere lange dokumenter og innholdsfortegnelse.
Bruk av tabeller, infografikk og effekter.
Tabeller og data fra Excel.
Filer og formater til digital publisering.
Valg og oppsett av.
Bøker, magasin og digitale magasin.
Epub, PDF og HTML.
Preflight, eksportkontroll koding og fargestyring.
Introduksjon til universell utforming og tagging av innhold.
Egenarbeid og spørsmål.
Nye funksjoner basert på kunstig intelligens.
Adobe InDesign kurs - digitale magasin og interaktiv PDF
Digitale magasiner, publisering filer og format.
PDF og interaktivitet.
Epub og HTML.
Publish online og andre web plattformer.
Interaktivitet.
Bokmerker og referanser.
Aktivering og knapper.
Hyperkoblinger.
Animasjon og objektstatuser.
Video og lyd.
Kontroll, publisering og deling.
Nye funksjoner basert på kunstig intelligens.
Kort video
Hvorfor velge denne kurspakken?
Vi gjennomgår hele den kreative prosessen og viser deg hvordan du kan utnytte Adobe InDesign til effektiv produksjon ved å lage gode maler, arbeidsprosesser og stiler for tekst, typografi og bilder.
Kursoppgavene er basert på konkrete, realistiske oppgaver, og omfatter blant annet produksjon av brosjyrer, plakater, posting til sosiale medier, annonser og lignende.
Lær å produsere innhold effektivt, design kreativt og bruke ressurser og verktøy teknisk riktig.
Å skille effektivitet og kreativitet for å få ut det beste begge plasser er nøkkelen til god kommunikasjon og effektiv bruk av Adobe InDesign og andre layoutverktøy.
På dette kurset får du både konkrete tips til inspirasjon og ressurser og arbeidsmetoder til å produsere ting selv.
Lag gode maler i Word ved bruk av stiler, lag maler i InDesign og lær å koble disse sammen for minst mulig mellomarbeid.
Nøkkelen til dette er forståelse og praktisk bruk av tekststiler, objektstiler, tabell og cellemaler og ikke minst side og dokumentmaler.
På dette kurset fyller vi på med tips og triks om hvordan ting fungerer i InDesign og lærer deg å lage gode løsninger for både produksjon og publisering.
Å lage rikt innhold som brukeren kan navigere selv, krever litt mer planlegging enn eksport til lineær lesing i en PDF. På denne kursdagen får du oversikt over tekniske løsninger, tips og triks til design og layout av publikasjoner som skal leses av ulike brukere med ulik tilnærming.
Her lærer du hvordan du kan bruke et dokument/innhold og publisere det både som PDF, ePub og som HTML for å oppnå flere ting med samme innhold til ulike brukere.
Deltar du online/digitalt har du samme tilgang på instruktør, du deltar i de samme diskusjonene, kan stille spørsmål osv. som om du deltar i klasserom.
Hvem passer kurset for?
Alle som ønsker å ta i bruk Adobe InDesign og i tillegg ta steget fra grunnleggende nivå til å bruke mer avanserte funksjoner i programmet.
Forkunnskaper
Kurset krever ingen forkunnskaper utover alminnelig kjennskap til arbeid med Macintosh eller Windows (mus, menyer og vinduer) og enkel tekstbehandling. Du må gjennomføre Adobe InDesign grunnkurs modul 1 før du deltar på modul 2.
PS. Vi lagrer ingen av e-postadressene eller andre opplysninger forbundet med vår tips-funksjon.
Du vil derfor aldri motta annen e-post fra oss enn den du har bedt om selv eller som skyldes at andre tipser deg om våre kurs.