Kurs i Google Data Studio / Looker Studio
Google Data Studio / Looker Studio er et kraftig verktøy for datavisualisering som hjelper bedrifter med å ta bedre beslutninger ved å gjøre data mer tilgjengelige og forståelige. Med over 2 millioner brukere og en vurdering på 4,8 stjerner på Google Marketplace, er det et av de mest populære datavisualiseringsverktøyene som finnes. Looker Studio er spesielt populært fordi det er enkelt å bruke og samtidig kraftfullt nok til å lage komplekse og informative datavisualiseringer ut av f.eks. dine Google Analytics data.
Med fokus på å lage dashboards og rapporter som er informative og hjelper deg å forstå og bruke dataene dine.
Praktisk informasjon
Kursdatoer
-
23.09.202609:00 – 15:00Qross Kurssenter (Oslo)Hybrid (fysisk og digitalt)Ledige plasser6 950,-
Kursinnhold
Dette kurset vil gi deg den nødvendige kunnskapen og ferdighetene du trenger for å komme i gang med Google Data Studio / Looker Studio. Du får en grundig opplæring i hvordan du kobler til datakilder, transformerer data, lager visualiseringer, oppretter dashboards og rapporter som kan hjelpe din bedrift å ta bedre beslutninger.
- Introduksjon til Google Data Studio / Looker Studio.
- Datakilder og datatilkobling.
- Dashboards og rapporter.
- Diagrammer og grafer.
- Visualisering og interaktivitet.
- Deling og samarbeid.
Hvorfor velge dette kurset?
- Google Data Studio / Looker Studio er et kraftig datavisualiseringsverktøy som kan brukes til å presentere data på en effektiv måte.
- Kurset er et godt valg for bedrifter som ønsker å bruke datavisualisering til å kommunisere informasjon til ansatte, kunder eller andre interessenter.
- Kurset vil lære deg grunnleggende og avanserte konsepter innen datavisualisering, inkludert hvordan du bruker Google Data Studio / Looker Studio til å lage interaktive og informative dashboards og rapporter.
Målgruppe
Kurset passer for alle som ønsker å lære mer om datavisualisering og hvordan de kan bruke Looker Studio til å presentere data på en effektiv måte.
Det kreves ingen spesielle forkunnskaper for å delta på dette kurset.
Dette får du
Kursbevis. Lunsj er inkludert hvis du deltar i klasserom.
Instruktør
Robin Rismyhr
Robin har siden 2014 vært sertifisert Google Analytics Qualified Individual med ekspertise i implementering av sporingsverktøyet på avansert nivå, og han har jobbet med flere av Norges største nettsteder og merkevarer med blant annet SEO, Google Ads, Google A...
Praktisk info og utstyr
Du må ha PC eller Mac. Hvis du vil stille ekstra forberedt er det en fordel å ha registrert seg på lookerstudio.google.com slik at du allerede har tilgang til verktøyet vi bruker på kurset. Du trenger ikke ha en Google Analytics 4 konto fra før, men det er en fordel om du har tilgang til dataene vi skal bruke på kurset.





